Pavedieni labākai pašsajūtai

Kad pamanīju, ka vielmaiņa pēc 35 vairs nestrādā tik raiti kā iepriekš, vēl nebiju gatava sev to atzīt un kaut ko mainīt. Kad tuvojoties 40 sapratu, ka tas ir fakts, kas pavisam reāli ietekmē manu pašsajūtu, labsajūtu un pašvērtējumu, nolēmu rīkoties.

Sāku sevi mīlēt savādāk, kā iepriekš. Tagad kūciņas vietā biežāk izvēlos gardus bezcukura našķus un laisku pastaigu aizvietoju ar dinamiskāku fizisko slodzīti.

Te mani daži vienkārši pavedieni, par kuriem padomāt, lai atbalstītu savu ķermeni un justos jauneklīgi, veseli un enerģiski jebkurā vecumā un gadalaikā.

PIEVĒRŠU UZMANĪBU:

🤍 Olbaltumvielām ēdienkartē! Tieši olbaltumvielas iedod sāta sajūtu un pasargā no knakstīšanās ēdienreižu starplaikā.

🤍 Cenšos no ēdienkartes izslēgt kviešu produktus, kā arī cukuru. Pēdējo gadu laikā esmu pārliecinājusies, ka tas ko es ēdu, ļoti ietekmē manu noskaņojumu, garīgo izaugsmi, fiziskās aktivitātes, domu skaidrību, darba rezultātus un veselību!

🤍 Lēnai ēšanai un ēdiena izbaudīšanai. Cenšos neēst ejot, braucot vai skatoties kaut ko. Sajūtas pēc ēšanas steigā un lēnas ēdiena baudīšanas, ir ļoti atšķirīgas.

🤍 Ievēroju intervālu. No vakariņām līdz nākamā rīta brokastīm ievēroju kā minimums 12h bet ideālā variantā 14-16h pauzi.

🤍 Izvēlos trepes! Jebkur, kur jādodas augšup, vienmēr izvēlos trepes lifta vietā, ja ir tāda iespēja.

🤍 Aktīvām nodarbēm vismaz 3-4x nedēļā. Nav labāka veida, kas iekustinātu vielmaiņu un limfu.

🤍 Ūdens 1,5-2l katru dienu! Tas ir neskaitot tējas, ūdeni ar citronu un citus šķidrumus. Ar šo punktu man neiet viegli, jo tikai pavisam nesen, kad sāku pievērsties intensīvākām fiziskajām aktivitātēm, sāku izjust slāpes ikdienā.

🤍 Miegs. Ieiet gulēt šodienā, jeb pirms pl.23:00 man ir liels izaicinājums, kopš sācies mans KUULEs posms. Es ticu, ka drīzumā atgriezīšos miega ritmā, kurš mani patiesi atbalsta.

🤍 Nezombēju sevi ar ik rīta svēršanos un kilogramu skaitīšanu. Mans noskaņojums vairs nav atkarīgs no cipara uz svariem un saknē izskaužu neproduktīvas domas par sevi, savu ķermeni vai izskatu.

🤍 Netievēju un neievēroju diētas. Tā vietā izvēlos divas reizes gadā ievērot atslodzi, atsakoties pilnībā no kviešu un piena produktiem, gaļas, alkohola un cukura, lai attīstītu intuitīvo ēšanu.

🤍 Es uzņemos atbildību. Par savām domām un darbībām. Mana matērija ir manu domu atspoguļojums.

🤍 Es izvēlos būt laimīga. Es smaidu. Ļauju sev piedzīvot visu veidu sajūtas un emocijas, taču visbiežāk izvēlos piedzīvot sevi laimīgu un mijiedarboties ar cilvēkiem, kuri ir atvērti, sirsnīgi un dara savu sirds lietu. Izvairos no skeptiski noskaņotiem cilvēkiem, kuri nav apmierināti ar sevi un dzīvi.

🤍 Es ļauju sev kļūdīties. Ne visas manas izvēles sasniegušas iecerēto rezultātu. Bet tas ir bijis mans unikālais pieredzes ceļš.

🤍 Es neesmu perfekta mamma, sieva, meita un pilsone. Tas ir fakts! Es daru vismaz 1% no maksimuma katrā jomā, kas man ir svarīga. Tā ir mana panākumu atslēga.

Lai Tev arī izdodas viss iecerētais un mazie, apzinātie ikdienas ieradumi Tevi atbalsta Tavā ceļā!

KUULE saimniece,
Anita Kreicberga – Zušmane

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *